راهنمای خرید کباب پز خانگی

باربیکیو مشکی

راهنمای خرید کباب پز خانگی

راهنمای خرید کباب پز خانگی، به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به راحتی خرید کبابپز را انجام دهید. چرا که امکان دارد شما اطلاعات کافی در مورد این محصول نداشته باشید و نیاز داشته باشید تا به صورت تخصصی در زمان خرید کاملا تخصصی به کباب پز نگاه کنید.

در زمان خرید کباب پز خانگی به این نکات توجه کنید.

همان طور که می دانید، خرید هر گونه لوازم و یا وسایل، مستلزم رعایت یک سری نکات می باشد تا خرید انجام شده بر اساس نیاز ها و همین طور الویت های مصرف کننده باشد. از این رو در ادامه مهم ترین نکاتی را آورده ایم که باید در زمان خرید کبابپز خانگی، یک به یک آن ها را مورد بررسی قرار دهید.

محل قرار گیری کبابپز را مشخص کنید.

به شما توصیه می کنیم که پیش از خرید کبابپز، حتما محل قرار گیری آن را مشخص نمایید. در این صورت شما می توانید انتخاب مناسبی از نظر ابعاد، اندازه، سایز و حتی نوع سوخت کباب پز داشته باشید.

همین طور باید پیش از خرید کباب پز، توجه داشته باشید که بسته به فضای جای گیری آن، کدام ابعاد و سایز این محصول برای شما مناسب تر است.

به ابعاد و اندازه کباب پز توجه کنید.

بهتر است مشخص کنید که هدف شما از خرید کبابپز چیست. به طور مثال می خواهید در یک میهمانی مواد غذایی و گوشت کباب شده سرو کنید یا می خواهید صرفا هر چند وقت یک بار چند سیخ گوشت را بر روی آن برای اعضای خانواده کباب کنید.

بهتر است اگر به فکر تهیه غذا برای میهمانان هستید، از مدل هایی که سایز و اندازه بزرگ تری دارند خریداری نمایید.

به نوع سوخت کباب پز توجه داشته باشید.

همان طور که می دانید کبابپز ها در سه نوع سوخت ذغالی، گازی و برقی تولید شده اند. باید با در نظر گرفتن مزایا و معایب هر کدام، نوع سوخت مناسبی را انتخاب نمایید.

در نظر داشته باشید که کباب پز ذغالی، بوی دود و طعمی طبیعی به کباب می دهد. از این رو تولید دود آن نیز زیاد می باشد. در صورتی که کباب پز های برقی و یا گازی، نه طعم دودی را به مواد غذایی می دهند و نه در زمان استفاده از خود دود زیادی تولید می کنند.

بهتر است محل قرار گیری کبابپز را پیش از آن که آن را خریداری کنید، مشخص نمایید تا بتوانید نوع سوت آن را مشخص کنید.

لازم به ذکر است که کباب پز ذغالی برای استفاده در آپارتمان به دلیل تولید دود زیاد، گزینه مناسبی به شمار نمی آید.

لوازم جانبی و یا ساده بودن کباب پز را بررسی کنید.

برخی از مواقع وجود لوازم جانبی، می تواند قیمت کبابپز را بالا ببرد. همین طور باید توجه داشته باشید که لوازم های جانبی تعبیه شده بر روی کباب پز برای شما کارایی لازم را خواهند داشت یا خیر. چرا که امکان دارد شما علاوه بر خرید یک کبابپز گران قیمت، طی مدت ها از هیچ یک از لوازم جانبی آن استفاده نکنید.

به همین خاطر به شما توصیه می کنیم که به سراغ کباب پز های ساده تر بروید. چرا که قطعا کارایی بیش تری برای شما خواهد داشت. همین طور قیمت مقرون به صرفه تری داشته و شما مجبور به پرداخت هزینه زیاد نخواهید بود.

تعداد شعله ها و کیفیت آن ها را چک کنید.

کبابپز ها در دو نوع شعله دار و بدون شعله طراحی و تولید شده اند. در صورتی که در زمان خرید به سرااغ یک کباب پز شعله دار می روید، بهتر است که حتما تعداد شعله ها و هم چنین ساختار آن ها را مورد بررسی قرار دهید.

لازم است بدانید که گاهی نیاز است تا میزان توزیع حرارت در بین مواد غذایی مختلفی که بر روی کباب پز قرار گرفته اند و هم زمان با هم پخته می شوند، تفاوت داشته باشد.

به جنس کباب پز دقت کنید.

کباب پز ها علاوه بر این که دارای مدل های مختلفی هستند، جنس بدنه های متفاوتی هم نیز دارند. در زمان خرید قطعا شما با کبابپز هایی با جنس بدنه آلومینیوم، فولاد ضد زنگ، چدن، پرسلان و فولاد ساده موجه خواهید شد.

هر کدام از متریال های نام برده شده دارای کیفیت و مرغوبیت و هم چنین ویژگی های منحصر به فرد هستند. به طور مثال اگر می خواهید هزینه زیادی را صرف خرید کباب پز خانگی نکنید، به شما جنس بدنه آلومینیوم و یا ورقه های آلومینیوم را پیشنهاد می دهیم.

این جنس از کباب پز های خانگی پس از مدتی کیفیت و مرغوبیت خود را از دست می دهند و از ظاهر اولیه خود خارج می شوند.

اما اگر می خواهید کباب پز خانگی شما از کیفیت و دوام بالایی برخوردار باشد، به شما جنس بدنه فولاد ضد زنگ را توصیه می کنیم. لازم به ذکر است که این جنس بدنه قیمت بیش تری را برای کبابپز رقم خواهد زد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − شانزده =