باربیکیو چیست؟

باربیکیو استیل

کباب پز گازی

شاید بتوان اظهار داشت که این مدل کباب پز، پر کاربرد‌ترین محبوب‌ترین نوع باربیکیو در جهان است و عمده‌ترین سوختی که در طراحی و ساخت این نوع باربیکیو مورد استفاده قرار می‌گیرد، گاز مایع یا همان گاز شهری است. از این رو این مدل بهترین انتخاب برای قرارگیری در خانه‌های شهری است. این مدل کباب پز‌ها را می‌توانید در بخش‌های مختلف مانند حیاط، تراس و پشت بام منزل خود استفاده کرده و از آن بهره برید. از طرفی این مدل از کباب پز‌ها به سادگی قابل تمیز شدن هستند.

 

کباب پز ذغالی

این مدل کباب پز‌ها از محبوب‌ترین انواع آن است. دلیل این امر هم این است که اکثر افراد علاقه زیادی به درست کردن کباب بر روی ذغال دارند و طعم کباب ذغالی را بیشتر از کباب‌های دیگر دوست دارند.

کباب پز آجری

از محاسن کباب پز آجری می‌توان به وجود یک محفظه در کباب پز آجری اشاره کرد که سبب می‌شود گرد و غباری که از سوختن ذغال یا چوب ایجاد می‌شود، پخش نشود. از این رو این نوع از باربیکو را در بالکن و یا حیاط خلوت نیز می‌توانید استفاده کنید.

کباب پز سنگی

این مدل از کباب پز نوع متفاوتی از کباب پز است که می‌توان متناسب با نوع محوطه یا فضای بازی که در اختیار دارید، اقدام به تهیه‌ی کباب پز سنگی خود کنید. می‌توان از کباب پز سنگی با جنس گابیون استفاده کنید، زیرا چهره‌ی خاصی به فضای شما خواهد بخشید.

از باربیکیو‌های گابیونی چه می‌دانید؟

توری گابیون در واقع سبد‌های سیمی است که پر از مصالح سنگی هستند و در تمام زمینه‌های عمرانی کارایی دارند و بسیار مقرون به صرفه‌تر از سازه‌های مشابه خود هستند. موارد استفاده از توری گابیون در سد سازی، جاده سازی، دیوار‌های محافظ و کف آبراهه‌ها است. استفاده از باربیکیو سنگی نه تنها باعث می‌شود لذت پخت کباب را در فضای باز مثل تراس، حیاط و یا بام خود تجربه نمایید، زیبایی خاص و منحصر به فردی را به فضای خود خواهید بخشید.

تفاوت گریل و باربیکیو چیست؟

در واقع گریل همان روشی است که اکثر ما برای کباب کردن گوشت هایمان از آن استفاده می‌کنیم؛ بنابراین گریل کردن یعنی پخت گوشت توسط حرارت بالا و مستقیم. پس می‌توان نتیجه گرفت که تفاوت گریل و باربیکیو بر سر مدت زمان و نحوه‌ی برخورد حرارت به گوشت است. در باربیکیو برخلاف گریل، پخت گوشت به آرامی و با حرارتی غیر مستقیم رخ می‌دهد. در روش گریل به دلیل سرعت و حرارت بالا، گوشت سریعا خشک و سفت می‌شود، ولی در روش باربیکیو گوشت هم چنان نرم و آبدار است. بدین رو شاید بتوان گفت: همه‌ی ما تنها از روش گریل در پخت گوشت هایمان استفاده می‌کنیم و به کاربردن واژه‌ی باربیکیو برای آن یک اشتباه رایج است. در روش گریل کباب کردن سبزیجات به همراه گوشت می‌تواند طعم متفاوت و بهتری به غذا دهد. در حالی که در روش باربیکیو عملا پخت چندین ساعت سبزیجات آن‌ها را کاملا از بین خواهد بود. اگر علاقه‌مند به استفاده از سس برای گوشت هایتان هستید، در روش گریل این کار را در لحظات پایانی پخت انجام دهید تا سس شما نسوزد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 9 =