باربیکیو گازی

باربیکیو مشکی

باربیکیو گازی

یکی از بخش های اصلی هر میهمانی و دورهمی، خوراکی ها و غذا ها به شمار می آیند. از این رو اگر تصمیم دارید یک پذیرایی بی نظیر و به یاد ماندنی از میهمان خود داشته باشید به شما استفاده از باربیکیو گازی را پیشنهاد می دهیم.

یکی از روش های به صرفه و همین طور آسان، استفاده از باربیکیو برای طبخ و پخت انواع کباب ها می باشد. حال اگر جزو افرادی هستید که با این وسیله آشنایی کامل ندارید، امین باربیکیو مطلبی را تحت عنوان آشنایی با باربیکیو گازی برای شما در نظر گرفته است که خواندن آن خالی از لطف نیست.

انواع باربیکیو

باربیکیو ها یکی از وسایلی هستند که می توان از آن ها در فضای باز استفاده نمود و در جهت طبخ و پخت‌ کباب از آن ها کمک گرفت.

باربیکیو می تواند با حرارت کن و با سرعت به نسبت پایین، کلیه مواد غذایی بالخص گوشت را گریل و کباب کند.

به طور کلی باربیکیو ها به سه دسته باربیکیو زغالی، باربیکیو برقی و باربیکیو گازی دسته بندی می شوند که هر کدام به یک روش مورد استفاده قرار می گیرند.

همین طور در زمان خرید باید به ویژگی های هر یک از باربیکیو ها توجه کنید تا مناسب ترین نوع آن را برای طبخ و کباب کردن مواد غذایی خریداری نمایید.

در ادامه به شرح باربیکیو های نام برده شده خواهیم پرداخت.

باربیکیو زغالی

همان طور که از نام باربیکیو ذغالی مشخص است، کباب کردن مواد غذایی را به کمک ذغال انجام می دهد. لازم به ذکر است که کباب کردن مواد غذایی با این نوع باربیکیو، طعم خوش و دوست داشتنی دود ذغال را به خود گرفته و لذت آن را دو چندان می کند.

این نوع از باربیکیو ها ابعاد و اندازه های مختلفی دارند و به شما این امکان را می دهند تا برای کوچک ترین فضا بتوانید از باربیکیو ذغالی استفاده کنید.

باربیکیو برقی

باربیکیو برقی، به وسیله جریان برق، حرارت مورد نیاز خود را تامین می کنند. این نوع از باربیکیو ها به شما این امکان را می دهند تا به راحتی حرارت مورد نیاز خود را تنظیم نمایید.

باربیکیو گازی

باربیکیو گازی، به وسیله گاز شهری، حرارت مورد نیاز خود را در جهت کباب کردن مواد غذایی تامین می نماید. شما باید برای روشن نمودن این نوع از باربیکیو ها، آن را به کپسول گاز و یا گاز شهری متصل نمایید.

لازم به ذکر است که هزینه سوخت این نوع از باربیکیو ها نسبت به باربیکیو برقی و باربیکیو ذغالی خیلی کم تر می باشد.

مزایا و معایب باربیکیو گازی

بهتر است پیش از آن که اقدام به خرید این نوع از باربیکیو ها کنید، با مزایا و معایب آن آشنا شوید. در این صورت می توانید با مقایسه انواع باربیکیو ها، نوع مناسبی از آن را برای باغ، ویلا و یا بالکن خانه خود تهیه کنید.

مزایا

 • سرعت گرم شدن و سرد شدن آن قابل توجه است.
 • تمیز کردن و نظافت این نوع از باربیکیو ها آسان تر از سایر باربیکیو ها می باشد.
 • شما می توانید با در نظر گرفتنس حجم مواد غذایی حرارت آن را کم و یا زیاد کنید.
 • قابلیت استفاده از فضا های گوناگون مانند حیاطریال تراس، بالکن، پشت بام و… را دارد.
 • سوخت این باربیکیو نسبت به سایر باربیکیو ها کم هزینه تر است.
 • راه اندازی و استفاده از آن نیاز به آموزش خاصی نداشته و بسیار راحت است.

معایب

 • حرارت زیادی از خود تولید نکرده و شاید برای طبخ گوشت مجبور شوید مدت زمان زیادی را صرف آن کنید.
 • برای مکان هایی که دسترسی به گاز شهری نباشد، مناسب نبوده و شما مجبور به گاز کشی خواهید شد.

 در زمان خرید و استفاده از باربیکیو گازی به این نکات توجه کنید:

 • بهتر است پیش از استفاده و پس از هر بار استفاده از این وسیله آن را به خوبی تمیز کنید تا علاوه بر داشتن غذای سالم تر، عمر مفید باربیکیو شما طولانی تر شود.
 • بهتر است ابعاد و اندازه باربیکیو را بسته به تعداد نفرات و همین طور محل قرار گیری باربیکیو انتخاب کنید.
 • حتما به امکانات باربیکیو مانند فن و دریچه هوادهی دقت کنید.
 • جنس صفحه گریل این باربیکیو باید از استیل و یا چدن باشد. در غیر این صورت پس از چند بار استفاده از ظاهر اولیه خود خارج شده و تغییر شکل می دهد.
 • در صورتی که تجربه ای در خرید باربیکیو ندارید، می توانید از مشاورین امین باربیکیو کمک بگیرید.
 • ما می توانید با خرید باربیکیو چند کاره، علاوه بر اتصال آن به گاز شهری، به عنوان یک باربیکیو ذغالی نیز از آن استفاده نمایید.
 • بهتر است به نحوه خروج دود از باربیکیو دقت کنید تا در صورتی که تصمیم دارید آن را در داخل بالکن و یا تراس بگذارید، کم تر باعث اذیت همسایه ها شود.
 • اگر فضای کوچکی دارید و تصمیم دارید که باربیکیو خریداری کنید، انتخاب باربیکیو آپارتمانی می تواند گزینه مناسبی به شمار آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 16 =