باربیکیو ویلایی

فایرپیت

یکی از مدل های مختلف کباب پز ها و باربیکیو ها، باربیکیو ویلایی می باشد. این نوع از باربیکیو ها دارای مشخصات منحصر به فردی می باشند که در ادامه امین باربیکیو بیش تر در مورد آن ها توضیح خواهد داد.

باربیکیو در واقع نوعی روش پخت برای کباب کردن مواد غذایی می باشد که امروزه برای سهولت در امر کباب کردن مواد غذایی بالخص انواع گوشت ها، وسیله ای به نام باربیکیو یا کباب پز طراحی و تولید شده است.

از دیر باز تا به امروز، کباب ها جزو غذا های محبوب در بین ایرانی ها بوده اند. حال با حضور باربیکیو ها و کبابپز ها، طبخ کباب برای ایرانی ها لذت بخش تر شده است.

مشخصات انواع باربیکیو ها

کباب پز ها و باربیکیو ها، مدل های مختلفی دارند. دسته بندی و تقسیم بندی که برای انواع باربیکیو ها انجام شده است، بر اساس نوع سوخت آن ها می باشد. با ما همراه باشید تا بیش تر با دسته بندی باربیکیو ها و کباب پز ها آشنا شوید.

باربیکیو برقی

یکی از محبوب ترین باربیکیو های آپارتمانی، کبابپز برقی می باشد. این نوع از کباب پز ها، به وسیله برق حرارت مورد نیاز برای کباب شدن مواد غذایی را تامین می کنند. هم چنین قابلیت تنظیم درجه حرارت را داشته و به دلیل تولید دود کمی که از خود دارند، برای استفاده در آپارتمان بسیار مناسب می باشند.

باربیکیو گازی

نوعی دیگر از باربیکیو های آپارتمانی، باربیکیو های گازی می باشند. این نوع از کباب پز ها، نیز مانند باربیکیو برقی، تولید دود کمی از خود دارند. به همین خاطر برای استفاده در بالکن و یا تراس کاملا مناسب می باشند. هم چنین باربیکیو گازی، به وسیله گازی شهری کار کرده و می توان به راحتی درجه حرارت آن را تنظیم نمود.

باربیکیو ذغالی

از محبوب ترین و قدیمی ترین انواع باربیکیو ها و کباب پز ها، می توان از نوع ذغالی آن ها نام برد. البته نا گفته نماند که ما در گذشته و شاید حتی امروز، از منقل استفاده می کنیم که کباب پز ذغالی، عملکردی کاملا شبیه به منقل دارد.

چرا که با کمک ذغال، حرارت مورد نیاز برای کباب شدن مواد غذایی را تامین می کند. اما به دلیل دود زیادی که از خود تولید می کند، نمی توان از آن در محیط های بسته و کوچک مانند آپارتمان استفاده نمود.

باربیکیو ذغالی

مشخصات و ویژگی های باربیکیو ویلایی

کباب پز ویلایی، نوعی از کبابپز ها به شمار می آید که می توان بر اساس نیاز ها و الویت های مصرف کننده، با انواع سوخت ها آن را طراحی نمود. البته از آن جایی که محل قرار گیری این کباب پز در محیط ویلا، حیاط و باغ می باشد، اغلب از ذغال برای تامین حرارت در جهت کباب کردن مواد غذایی استفاده می گردد.

این نوع از باربیکیو ها، به دلیل ویژگی هایی که دارند، می توانند در انواع مختلف مانند رو میزی، ایستاده، توکار و حتی قابل حمل، طراحی شوند. البته لازم است بدانید که زمانی که تصمیم به خرید باربیکیو می گیرید، با مدل های مختلفی از آن ها مواجه خواهید شد که می توانند نیاز ها و الویت های شما را پاسخگو باشند.

به همین خاطر پیش از این که اقدام به خرید باربیکیو و کباب پز کنید، حتما الویت ها و نیاز های خود را شناسایی کنید تا بتوانید در زمان خرید، انتخاب درستی از باربیکیو و کبابپز داشته باشید.

جنس بدنه

جنس های مختلفی اعم از آلومینیوم، چدن، آهن، گالوانیزه و… برای ساخت بدنه کباب پز ویلایی استفاده می شود. که ارزان قیمت ترین آن ها، جنس آهن می باشد. البته اگر می خواهید کبابپزی را خریداری کنید تا مدت ها کارایی لازم را برای شما داشته باشد و پس از چند بار استفاده، ظاهر اولیه خود را از دست ندهد، بهتر است جنس بدنه های دیگری را غیر از آهن انتخاب کنید.

ابعاد و اندازه

همان طور که پیش تر گفته شد، کباب پز های ویلایی، علاوه بر این که به صورت آماده در بازار موجود می باشند، می توان آن ها را به صورت اختصاصی طراحی نمود. به طور مثال اگر می خواهید باربیکیو شما هماهنگی لازم را با دکوراسیون حیاط ویلا داشته باشد، می توانید طراحی منحصر به فرد خود را داشته باشید. همین طور اگر تصمیم دارید که در قسمتی مشخص از ویلا، کباب پز را مورد استفاده قرار دهید، می توانید به دلخواه ابعاد و اندازه مورد نیاز خود را به سازندگان باربیکیو و کباب پز اطلاع دهید.

اما بهتر است حتما پیش از خرید، محل قرار گیری کبابپز و یا باربیکیو را مشخص کنید تا سایز مناسبی را در زمان خرید انتخاب کنید.

منبع سوخت

همان طور که پیش تر گفته شد، این امکان برای کباب پز های ویلایی میسر است تا با هر نوع سوختی فعالیت داشته و به کباب کردن مواد غذایی بپردازند. اما نکته حائز اهمیت این است که نمی توانید از باربیکیو گازی، انتظار کار کردن با ذغال را داشته باشید. بلکه باید پیش از خرید کبابپز، مشخص کنید که دسترسی و استفاده از کدام منبع سوخت برای شما مقدور می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − یازده =