باربیکیو سیمانی

باربیکیو سیمانی

باربیکیو سیمانی

باربیکیو سیمانی، جزو دسته باربیکیو های ذغالی به شمار می آید که به صورت ثابت در محلی مشخص شده ساخته می شود. این نوع باربیکیو، دارای مدل های مختلفی است که شما می توانید با در نظر گرفتن محل قرار گیری باربیکیو ، با دکوراسیون محیط آن را هماهنگ کنید.

امین باربیکیو یکی از تولید کنندگان به نام در زمینه طراحی و ساخت انواع باربیکیو ها است. در صورتی که تصمیم دارید برای حیاط خانه و یا ویلا و باغ خود، باربیکیو داشته باشید، می توانید با مشاورین امین باربیکیو تماس بگیرید و از طرح های جذاب و زیبای آن ها دیدن کنید.

باربیکیو سیمانی
معرفی باربیکیو سیمانی

باربیکیو چیست؟

باربیکیو در واقع به روشی از پخت مواد غذایی می گویند که بر روی حرارت‌ و به آرامی پخته می شوند. با ورود باربیکیو ها در مدل های مختلف، طعم بی نظیر گوشت کبابی، برای خیلی از افراد به یک غذای محبوب و دوست داشتنی تبدیل شد.

باربیکیو ها دارای مدل های مختلفی هستند که معمولا بر اساس نوع سوختی که برای پخت مواد غذایی تامین می کنند، دسته بندی می شوند. در ادامه به معرفی انواع باربیکیو ها خواهیم پرداخت و در مورد مزایا و معایب هر کدام خواهیم گفت.

باربیکیو ذغالی

باربیکیو ذغالی به دسته از باربیکیو ها گفته می شود که به وسیله ذغال، حرارت مورد نیاز کباب کردن مواد غذایی را تامین می کنند. این نوع از باربیکیو ها، صرفا برای محیط های باز مانند حیاط، ویلا و… مناسب هستند. چرا که در زمان کباب کردن مواد غذایی دود زیادی از خود تولید می کنند.

 از مزایای این دسته از باربیکیو ها می توان به ماندگاری طعم خوش دود بر روی مواد غذایی مخصوصا گوشت اشاره کرد. اما اگر بخواهیم از معایب باربیکیو ذغالی بگوییم، باید به تولید دود فراوان و همین طور نظافت آن اشاره کرد.

چرا که پس از استفاده از باربیکیو ذغالی، خاک ذغال فراوانی پخش خواهد شد و شما مجبور هستید که آن را تمیز نمایید.

باربیکیو گازی

همان طور که از نام این نوع باربیکیو مشخص است، سوخت آن توسط گاز شهری تامین می شود. اگر به دنبال یک باربیکیو آپارتمانی هستید که دود کمی از خود تولید کند و مواد غذایی بالخص گوشت را در زمان کم تری برای شما کباب و گریل نماید، می توانید باربیکیو گازی را انتخاب کنید.

از مزایای این باربیکیو می توانیم به تنظیم حرارت به دلخواه اشاره کنیم. همین طور در هر کجا از خانه که شما دسترسی به لوله کشی گاز داشته باشید، می توانید از باربیکیو گازی استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که اگر می خواهید باربیکیو گازی خود را در حیاط مستقر کنید و دسترسی به لوله کشی گاز ندارید، می توانید از کپسول گازی مایع استفاده نمایید.

باربیکیو برقی

باربیکیو ها جزو وسایلی هستند که به مرور زمان، تحت تاثیر تکنولوژی قرار گرفته و بیش تر و بهتر با لوازم و وسایلی که ما در دسترس داریم، سازگار شده اند.

از این رو باربیکیو برقی، جزو باربیکیو های پرطرفدار است که به وسیله برق کار می کند. شما در هر کجا که دسترسی به پریز برق داشته باشید، می توانید خیلی آسان باربیکیو برقی خود را نصب کنید و به کباب کردن گوشت و سایر مواد غذایی بپردازید.

از مزایای باربیکیو برقی می توانیم به عدم داشتن دود در زمان کباب کردن مواد غذایی اشاره کنیم. هم چنین شما می توانید به راحتی حرارت آن را به دلخواه تنظیم نمایید. از معایب این باربیکیو می توان از مصرف برق زیاد نام برد.

مشخصات باربیکیو سیمانی

این دسته از باربیکیو ها، با متریال سیمان ساخته می شوند. اگر به دنبال یک باربیکیو سیار هستید، به شما استفاده از این باربیکیو را توصیه نمی کنیم.

لازم به ذکر است که باربیکیو سیمانی، دارای محفظه ای مشخص برای قرار گیری ذغال ها بوده و یک میله چدنی بر روی آن تعبیه شده است تا شما بتوانید گوشت و سایر مواد غذایی را بر روی آن کباب کنید. ضمن این که این دسته از باربیکیو ها سفارشی هستند و شما می توانید با در نظر گرفتن محل قرار گیری باربیکیو، آن را به دلخواه با دکوراسیون محیط هماهنگ نمایید.

در قسمت بالایی این باربیکیو ها، دودکشی در نظر گرفته شده است تا از پخش دود در محیط جلوگیری شود. همین طور در برخی از مدل ها و در صورت نیاز شما، می توان طبقاتی را در جهت نگهداری لوازم و وسایل باربیکیو مانند ذغال های اضافه، باد بزن و… تعبیه نمود.

باربیکیو سیمانی
مشخصات و ویژگی های باربیکیو سیمانی

این نوع از باربیکیو ها، در دو مدل ساخته می شوند. در مدل اول آن ها به طور کامل به دیوار متصل هستند. اما نکات ایمنی در زمان نصب و ساخت آن ها رعایت می شود تا در زمان روشن بدون و استفاده از باربیکیو، دیوار آسیبی نبیند.

در مدل دوم، آن ها به صورت ایستاده و ثابت شده بر روی زمین، ساخته می شوند. شما می توانید این مدل از باربیکیو ها را در پارک ها و کنار ساحل مشاهده نمایید.

اگر تصمیم دارید که برای حیاط خانه و یا ویلای خود از این نوع باربیکیو ها داشته باشید، به شما توصیه می کنیم که با مشاورین امین باربیکیو در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =