باربیکیو سنگی

باربیکیو سنگی

باربیکیو سنگی

یکی از وسایلی که با شروع فصل گرما، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، باربیکیو سنگی است. امین باربیکیو، می خواهد در این مطلب به شما باربیکیو سنگی را معرفی کند. همین طور کلیه نکات ایمنی در زمان استفاده از این نوع باربیکیو را به شما آموزش دهد. پس با ما همراه باشید.

باربیکیو چیست؟

باربیکیو، جهت به سیخ کشیدن و یا قرار دادن مواد غذایی بر روی میله، جهت کباب نمودن آن ها، مورد استفاده قرار می گیرد.

به طور کلی باربیکیو روشی برای کباب نمودن مواد غذایی به شمار می آید که عمدتا بیش تر برای طبخ و کباب نمودن گوشت استفاده می شود.

اغلب باربیکیو ها، به وسیله ذغال و یا گازی شهری، به کباب نمودن مواد غذایی بالخص گوشت، می پردازند. معمولا هم برای مزه دار کردن مواد غذایی از چاشنی های مختلفی مانند آبلیمو و یا پیاز استفاده می شود.

باربیکیو به شما این امکان را می دهد تا مواد غذایی را به وسیله سیخ و یا میله تعبیه شده بر روی باربیکیو، جهت کباب نمودن آن ها، برروی این وسیله قرار دهید. حرارت به صورت مستقیم و به وسیله ذغال ها به مواد غذایی خورده و باعث کباب شدن آن ها می شود.

مزیت استفاده از باربیکیو برای کباب نمودن مواد غذایی

باربیکیو می تواند ارزش غذایی هر ماده غذایی را حفظ نماید. همین طور یک روش پخت سالم برای طبخ مواد غذایی به شمار می آید. امروزه از طبخ و پخت مواد غذایی به وسیله باربیکیو، به عنوان یک روش سالم یاد می شود.

باربیکیو سنگی
مزیت استفاده از باربیکیو سنگی

انواع باربیکیو ها

باربیکیو ها در مدل های مختلفی طراحی و تولید شده اند. شما می توانید به راحتی هر کدام یک از آن ها را که می خواهید و برای فضا و محیط مد نظر شما مناسب است را از امین باربیکیو تهیه نمایید.

توجه کنید که باربیکیو سنگی، به وسیله ذغال و گاز شهری کار می کند و باعث پخته شدن مواد غذایی می شود. در ادامه بیش تر در مورد مواردی که باید در زمان خرید به آن ها توجه کنید به شما خواهیم گفت.

در زمان خرید باربیکیو سنگی به چه مواردی توجه کنیم؟

در نظر داشته باشید که، یکی از موارد حائز اهمیت و قابل توجه در زمان خرید باربیکیو، محل قرار گیری آن است. باید پیش از آن که اقدام به خرید‌ باربیکیو کنید، حتما محل قرار گیری و جای گیری آن را مشخص کنید.

هم چنین به این مسئله توجه کنید که باربیکیو برای استفاده در خانه طراحی نشده است و باید آن را در فضای باز مانند تراس، بالکن و یا حیاط خانه بگذارید.

یکی دیگر از مواردی که در زمان خرید باربیکیو بسیار حائز اهمیت است، ابعاد و اندازه باربیکیو می باشد. باید توجه کنید که ابعاد انتخابی شما با محل قرار گیری باربیکیو، تناسب داشته باشد. همین طور باید محل رفت و آمد خودتان را برای سر کشی به مواد غذایی قرار گرفته بر روی باربیکیو در نظر بگیرید.

سوخت باربیکیو بسیار مهم است. توجه کنید اگر می خواهید باربیکیو خود را در تراس و یا بالکن نصب کنید، حتما از نوع گازی آن استفاده کنید.

اجزای مخلتف باربیکیو سنگی را بشناسید

باربیکیو سنگی دارای محفظه ای است که این محفظه از سه بخش مختلف تشکیل شده است.

  1. پایه
  2. دهانه و بدنه اصلی
  3. دودکش

در قسمت پایه باربیکیو، یک طبقه در بین آن تعبیه شده است تا وسایل مربوط به این وسیله را در داخل آن قرار دهید.

محفظه، محل قرار گیری باربیکیو است. شما می توانید در درون محفظه هر کدام از باربیکیو هایی که به آن نیاز دارید را قرار دهید.

دودکش نیز جهت هدایت دود به بیرون از محل قرار گیری باربیکیو است و از ورود آن به داخل خانه جلوگیری می شود.

باربیکیو سنگی
انواع باربیکیو سنگی

جنس باربیکیو از چه سنگی می باشد؟

باربیکیو سنگی، همان طور که از نامش مشخص است، از متریال سنگ ساخته شده است. این سنگ ها معمولا از نوع سنگ های تراورتن و مرمریت‌ طراحی و تولید می شود. رنگ های این سنگ ها عبارت اند از: سفید، کرم، استخوانی، مشکی و… که بسته به دکوراسیون خود می توانید رنگ مناسبی را انتخاب نمایید.

سبک های باربیکیو سنگی

شما می توانید با در نظر گرفتن دکوراسیون محل قرار گیری باربیکیو، سبکی متناسب را انتخاب کنید. توجه کنید که باربیکیو می تواند به عنوان یکی از بخش های اصلی دکوراسیون شما به شمار آید، پس در انتخاب سبک آن دقت کافی را به خرج دهید.

به طور عمده سبک هایی که برای ساخت باربیکیو سنگی مورد استفاده قرار می گیرد، ساده، کلاسیک، رومی، سنتی و… است.

شما می توانید با راهنمایی مشاورین امین باربیکیو، سبکی کاملا مطابق با سلیقه و دکوراسیون محل قرار گیری باربیکیو را انتخاب و تهیه نمایید.

قیمت باربیکیو سنگی

باربیکیو، از آن جایی که از جنس سنگ ساخته شده است، قیمت های مختلفی دارد. همین طور باید بدانید که ابعاد و اندازه باربیکیو نیز می تواند بر روی قیمت آن تاثیر گذار باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیش تر با مشاورین امین باربیکیو در تماس باشید.

باربیکیو سنگی
قیمت و هزینه خرید باربیکیو سنگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =