باربیکیو خانگی

باربیکیو مشکی

باربیکیو خانگی

باربیکیو خانگی، یکی از پر طرفدار ترین نوع باربیکیو ها می باشد که شما می توانید اطلاعات لازم را در این مطلب توسط امین باربیکیو به دست آورید.

بهتر است ابتدا با انواع باربیکیو ها و نوع سوخت و به طور کلی کارکرد باربیکیو آشنا شوید.

طرز کار باربیکیو

باربیکیو به دستگاهی گفته می شود که به وسیله گاز شهری، ذغال و یا برق سوخت مورد نیاز خود را در جهت کباب کردن مواد غذایی تامین می کند.

باربیکیو می تواند یک راه حل سریع برای طبخ و پخت مواد غذایی بالخص گوشت باشد. خیلی از افراد پذیرایی از میهمان به بهترین نحو برایشان حائز اهمیت است. به همین خاطر به سراغ استفاه از باربیکیو می روند.

باربیکیو ها جنس های مختلفی دارند که از مرغوب ترین آن ها می توانیم به چدن، استیل ضد زنگ و گالوانیزه اشاره کنیم.

شبکه فلزی بر روی باربیکیو قرار دارد که شما می توانید مواد غذایی را بر روی آن بگذارید و آن ها را کباب کنید. توجه داشته باشید که اگر تصمیم به خرید باربیکیو را دارید، نوع مناسبی از آن را برای خانه خود انتخاب نمایید.

انواع باربیکیو

همان طور که پیش تر گفتیم، باربیکیو ها انواع مختلفی دارند. هر کدام بر اساس نوع سوختی که برای کباب کردن مواد غذایی استفاده می کنند، دسته بندی می شوند. از این رو در ادامه به معرفی انواع باربیکیو ها پرداخته ایم.

باربیکیو ذغالی

باربیکیو ذغالی با ذغال دما و حرارت مورد نیاز برای کباب کردن مواد غذایی را تامین می کند. این نوع از باربیکیو ها، دود زیادی از خود تولید می کنند و نظافت آن ها نسبت به سایر باربیکیو ها سخت تر می باشد.

اگر به دنبال یک باربیکیو خانگی هستید، باربیکیو ذغالی را فراموش کنید.

باربیکیو گازی

همان طور که از نام این نوع باربیکیو مشخص است، به وسیله گاز شهری، تولید حرارت می کند. اگر دسترسی به گاز شهر ندارید و خیلی مشتاق هستید تا از این نوع باربیکیو استفاده کنید، می توانید باربیکیو گازی را خریداری کنید.

هم چنین شما در زمان استفاده از باربیکیو گازی این امکان را دارید تا درجه حرارت آن را به راحتی و به مقدار دلخواه تنظیم نمایید. لازم به ذکر است که باربیکیو گازی، می تواند یک انتخاب درست برای باربیکیو خانگی باشد.

باربیکیو برقی

باربیکیو برقی یکی دیگر ازس انواع باربیکیو ها است که به وسیله برق کار می کند. این دسته از باربیکیو ها دود کم تری تولید می کنند و گزینه مناسبی برای باربیکیو خانگی به شمار می آیند.

چرا که شما می توانید در هر کجای خانه که پریز برق دارید، باربیکیو را به آن متصل کنید و مواد غذایی را بر روی آن کباب کنید.

در زمان خرید باربیکیو خانگی به این نکات توجه کنید:

توجه داشته باشید که خرید هر گونه لوازم و وسایل، نیاز به اطلاعات دارد که امین باربیکیو نکاتی را در زمینه این نوع از باربیکیو ها به شما خواهد گفت:

محل قرار گیری باربیکیو را پیش از خرید آن مشخص کنید. در این صورت می توانید ابعاد و سایز مناسبی از باربیکیو را خریداری کنید.

به نوع سوخت باربیکیو توجه کنید. یکی از مسائلی که باید در زمان خرید‌ باربیکیو به آن توجه کنید، دسترسی راحت شما به نوع سوخت باربیکیو می باشد. توجه داشته باشید که اگر می خواهید باربیکیو را در بالکن و یا تراس قرار دهید، بهتر است به سراغ نوع برقی و یا گازی آن بروید.

اگر دوست دارید که لوازم و وسایل مربوط به باربیکیو را در کنار هم داشته باشید، حتما از باربیکیو هایی که دارای طبقه و کمد هستند تهیه کنید.

به جنس بدنه باربیکیو توجه داشته باشید. چرا که باید در برابر حرارت و رطوبت مقاومت بالایی داشته باشد.‌

به نحوه نظافت باربیکیو توجه کنید. یک باربیکیو استاندارد باید این امکان را به مصرف کنندگان بدهد تا بتوانند پیش از استفاده و همین طور پس از استفاده آن را به راحتی تمیز کنند. چرا که امکان دارد مواد غذایی در باربیکیو بماند و بوی فساد ایجاد کند.

هم چنین ممکن است مدتی از باربیکیو استفاده نکنید و گرد و خاک روی آن را گرفته باشد و برای کباب کردن مواد غذایی مناسب نباشد.

در زمان استفاده از باربیکیو به این نکات توجه کنید:

توجه داشته باشید که باید در زمان استفاده از باربیکیو، نکات ایمنی را رعایت کنید. در غیر این صورت امکان دارد که به سلامت خودتان و یا باربیکیو آسیب وارد شود.

بهتر است باربیکیو را در محل قرار دهید که امکان رفت و آمد در کنار آن وجود داشته باشد. در غیر این صورت امکان دارد که به باربیکیو برخورد کنید و باعث ایجاد حادثه شوید.

حتما در زمان استفاده از باربیکیو ذغالی، کپسول آتشنشانی را در نزدیکی خود داشته باشید.

در صورتی که باربیکیو گازی و یا برقی شما خاموش شد، مدتی را صبر کنید و سپس اقدام به روشن نمودن آن کنید.

حتما مقدار حرارت باربیکیو گازی و برقی را بسته به حجم مواد غذایی و مناسب با آن ها تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 3 =