باربیکیو آپارتمانی

باربیکیو مشکی

باربیکیو آپارتمانی

باربیکیو آپارتمانی از جمله باربیکیو ها می باشد که به دلیل کم جا بودن و ابعاد و اندازه ای که دارد، می توان به راحتی آن را در بالکن و یا تراس خانه و آپارتمان قرار داد.

باربیکیو به عنوان یک وسیله در جهت پخت مواد غذایی مخصوصا گوشت با حرارت مستقیم و همین طور به صورت گریل، مورد استفاده قرار می گیرند.

به طور معمول ساختار ساده ای داشته و مواد غذایی بر روی یک میله داغ قرار گرفته و با حرارت که معمولا از طریق سوخت باربیکیو تامین می شود، کباب می شوند.

در ادامه به بررسی نحوه عملکرد باربیکیو ها و همین طور معرفی انواع آن ها پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

باربیکیو چیست؟

یکی از معیار های مهم برای پذیرایی از میهمان، غذا و خوراکی ها می باشند. به همین خاطر خیلی از افراد سعی دارند با تهیه باربیکیو، بهترین و مناسب ترین غذا و خوراکی را برای میهمانان خود فراهم کنند.

باربیکیو ها بر اساس نوع سوخت، به سه دسته گازی، ذغالی و برقی تقسیم می شوند. اما به طور کلی همه آن ها وظیفه کباب کردن مواد غذایی را بر عهده دارند.

لازم به ذکر است که با در نظر گرفتن سوخت باربیکیو، مدت زمان طبخ و پخت مواد غذایی در هر کدام متفاوت می باشد.

به طور مثال باربیکیو برقی خیلی آرام تر مواد غذایی را نسبت به باربیکیو ذغالی کباب می کند. به همین خاطر شاید برای افرادی که در طبخ غذا عجله دارند گزینه مناسبی به شمار نیاید.

معرفی انواع باربیکیو ها

همان طور که پیش تر گفتیم، باربیکیو ها به طور کلی به سه دسته باربیکیو برقی، باربیکیو گازی و باربیکیو ذغالی تقسیم بندی می شوند. اساس تقسیم بندی هر یک باربیکیو های نام برده شده بر اساس نوع سوخت آن ها برای کباب کردن مواد غذایی می باشد.

باربیکیو برقی

این نوع از باربیکیو ها، به وسیله یک سیم و دو شاخه به برق شهری متصل شده و به شما این امکان را می دهند تا مواد غذایی را کباب کنید.

اگر تصمیم به خرید باربیکیو برقی به عنوان یک باربیکیو آپارتمانی دارید، بهتر است محل قرار گیری آن را در نزدیکی پریز برق در نظر بگیرید.

باربیکیو ذغالی

یکی از محبوب ترین انواع باربیکیو ها، باربیکیو ذغالی می باشد. چرا که به مواد غذایی طعم دود داده و شما می توانید طعم لذت بخش کباب را در مواد غذایی مخصوصا گوشت حس کنید.

باربیکیو گازی

این نوع از باربیکیو ها می توانند گزینه مناسبی در جهت استفاده باربیکیو آپارتمانی باشند. چرا که به وسیله گازی شهری مشغول به کباب کردن مواد غذایی می شوند.

هم چنین شما می توانید با داشتن یک کپسول گاز، به راحتی در هر کجا از باربیکیو گازی استفاده نمایید.

لازم به ذکر است اگر دسترسی به گاز شهری دارید، می توانید از باربیکیو گازی در محل هایی مانند بالکن، تراس، پشت بام، حیاط و… به عنوان یک باربیکیو آپارتمانی استفاده نمایید.

چرا به باربیکیو های گازی و برقی باربیکیو های آپارتمانی می گویند؟

یکی از مسائلی که معمولا مصرف کنندگان باربیکیو ها با آن مواجه هستند، تولید دود در زمان کباب کردن مواد غذایی می باشد. در صورتی که اگر تصمیم به استفاده از باربیکیو در محیط خانه را داشته باشید، قطعا تولید دود می تواند برای همسایه ها آزار دهنده باشد.

اما از آن جایی که باربیکیو های گازی و برقی دود چندانی را در زمان کباب کردن مواد غذایی، از خود تولید نمی کنند، می توانند به عنوان باربیکیو آپارتمانی شناخته شوند. در ادامه بیش تر در مورد مزیت های استفاده از این باربیکیو ها در آپارتمان خواهیم گفت:

 • راه اندازی سریع و آسان
 • کنترل دما و حرارت
 • نظافت آسان و تمیز کردن بدون دردسر
 • سوخت مصرفی قابل دسترس در آپارتمان و خانه
 • سرعت عمل بالا در سرد شدن و گرم شدن

در زمان خرید باربیکیو خانگی به این نکات توجه کنید:

 • حتما ابعاد و اندازه مناسب برای تراس یا بالکن خانه خود را خریداری کنید. در غیر این صورت استفاده از باربیکیو برای شما دشوار خواهد شد.
 • بهتر است‌ به شیر و شعله استاندارد و هم چنین ایمن باربیکیو دقت کنید.
 • حتما جنس بدنه را به طور کامل بررسی کنید. بهتر است به سراغ باربیکیو هایی بروید که جنس بدنه آن ها از آلومینیوم، استیل، گالوانیزه و یا چدن باشد.
 • حتما از یک مشاور در زمان خرید باربیکیو کمک بگیرید.
 • شما می توانید در این زمینه با مشاورین امین باربیکیو در تماس باشید.
 • به خدمات پس از فروش و همین طور گارانتی باربیکیو خانگی که خریداری می کنید، توجه کنید.
 • در زمان خرید باربیکیو خانگی دقت کنید که کدام نوع سوخت (گاز شهری و یا برق) برای شما در دسترس تر است. در غیر این صورت در زمان استفاده از باربیکیو دچار مشکل خواهید شد.
 • به نحوه نظافت باربیکیو توجه داشته باشید. اگر تمامی بخش های باربیکیو را نتوانید به راحتی تمیز کنید، امکان دارد که مواد غذایی مانند آب گوشت در داخل آن بماند و باعث تولید بوی ناخوشایندی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − دو =