باربیکیو آجری

باربیکیو آجری

باربیکیو آجری

باربیکیو آجری، یکی از محصولات امین باربیکیو است که در این مطلب قصد داریم به توصیح آن بپردازیم. در واقع به طور کلی باربیکیو ها، امروزه مورد استقبال خیلی از افراد برای طبخ مواد غذایی و کباب، قرار گرفته است. چرا که طعم واقعی مواد غذایی مخصوصا گوشت را حفظ نموده و یک کباب پز خانگی به شمار می آید.

لازم به ذکر است که باربیکیو ها مدل های مختلفی دارند که هر کدام برای محیط و مکانی مناسب هستند. به طور مثال باربیکیو آجری، کاملا برای محیط حیاط مناسب است. با ما همراه باشید تا بیش تر در مورد این محصول امین باربیکیو به شما بگوییم.

درباره باربیکیو

باربیکیو ها، در مدل های سیار و ثابت توسط امین باربیکیو تولید شده اند. این که شما کدام مدل را انتخاب کنید، بستگی به نوع استفاده شما دارد.

به طور مثال اگر قصد دارید که باربیکیو را با خود به جنگل و دشت ببرید، بهتر است به سراغ نوع سیار آن بروید. اما اگر تصمیم دارید در میهمانی ها و مجالس خود کباب درست کنید، به شما نوع ثابت آن را پیشنهاد می دهیم.

درباره باربیکیو آجری

باربیکیو آجری، از جنس آجر نسوز ساخته شده است. لازم است بدانید که شما می توانید این نوع از باربیکیو ها را در مدل های مختلفی داشته باشید.

آجر های نسوز رنگ بندی های مختفی دارند که هر کدام برای یک سبک دکوراسیون مناسب هستند. به همین خاطر پیش از آن که باربیکیو آجری خود را انتخاب کنید، حتما به سبک دکوراسیون محل قرار گیری باربیکیو توجه کنید.

باربیکیو آجری
مشخصات باربیکیو آجری

سایر مشخصات باربیکیو آجری

باربیکیو آجری، دارای یک بخش و یک قفسه در قسمت زیرین خود است‌ تا لوازم و وسایل مربوط به باربیکیو را در داخل آن بگذارید.

در بعضی از مدل ها که معمولا در تراس و یا بالکن مورد استفاده قرار می گیرند، دارای دودکش نیز هستند تا دود ناشی از طبخ مواد غذایی و کباب به داخل خانه نفوذ نکند.

محل قرار گیری باربیکیو، نیز اصلی ترین بخش در باربیکیو آجری است.

این بخش می تواند محلی برای قرار گیری منقل و یا ذغال باشد. اما توجه کنید که در مدل هایی که برای تراس و یا بالکن استفاده می کنید، باید به سراغ نوعی بروید که محلی برای قرار گیری ذغال ها داشته باشد.

شما می توانید باربیکیو گازی خود را نیز در داخل محل قرار گیری باربیکیو در باربیکیو آجری قرار دهید و مواد غذایی و گوشت را به کمک آن کباب کنید.

انواع مدل های باربیکیو

باربیکیو ها، در مدل های مختلفی طراحی و تولید شده اند. لازم به ذکر است که باید در زمان انتخاب باربیکیو، به محل قرار گیری آن توجه کنید.

مثلا اگر به دنبال باربیکیو برای حیاط خانه خود هستید، می توانید از مدل های گرد و یا مربعی استفاده کنید. این مدل ها بزرگ بوده و فضای کافی را برای کباب نمودن گوشت و مواد غذایی به شما می دهند.

اما مدل های مستطیلی برای قرار گیری در فضای تراس و بالکن بسیار مناسب تر هستند. چرا که ظاهری جمع و جور داشته و می توانید آن را در فضای بالکن و تراس خانه خود قرار دهید.

باربیکیو آجری
انواع مدل های باربیکیو آجری

ابزار و لوازم مورد نیاز جهت ساخت باربیکیو آجری

قطعا برای ساخت باربیکیو آجری، نیاز به مواد و مصالح دارید که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت:

– سیمان

– ماسه

– آب

– سنگ صفحه

– آجر

– کمچه

– شمشه

– ریسمان

– متر

مقدار هر یک از موادر نام برده شده، کاملا بستگی به ابعاد باربیکیو دارد که قصد ساخت آن را دارید. به شما توصیه می کنیم اگر مهارت کافی را در ساخت آن ندارید، از کارشناسان امین باربیکیو درخواست کمک کنید.

در زمان استفاده از باربیکیو به نکات زیر توجه کنید.

  • حتما محلی مناسب را برای قرار گیری باربیکیو انتخاب کنید.
  • در صورتی که باربیکیو شما ذغالی است، از مواد آتش زا متناسب با ذغال استفاده کنید. از استفاده مواد آتش زا شیمیایی مانند بنزین برای سریع تر گر گرفتن ذغال ها به شدت خودداری کنید.
  • حتما از پیشبند و لباس آستین کوتاه در زمان کباب نمودن مواد غذایی با باربیکیو، استفاده کنید.
  • پیش از آن که اقدام به خرید باربیکیو کنید، تما محل قرار گیری آن را در خانه خود مشخص کنید.
  • باربیکیو ها به گونه ای طراحی شده اند که برای استفاده در خانه مانند آشپزخانه اصلا مناسب نیستند. حتما باید در محلی بیرون از خانه قرار بگیرند.
  • اگر از باربیکیو گازی استفاده می کنید، حتما قطع گاز خودکار آن را پیش از استفاده چک کنید.
  • پس از هر بار استفاده از باربیکیو، حتما آن را از مواد غذایی مانند آب گوست، تمیز کنید.
  • برای رعایت نکات بهداشتی، پیش از هر بار استفاده از باربیکیو، حتما آن را به طور کامل تمیز کنید.
  • حتما ابعاد و اندازه مناسبی از باربیکیو را برای خانه خود خریداری کنید.
  • از خرید باربیکیو که با فضای شما و مقدار استفاده شما سازگاری ندارد، اجتناب کنید.
باربیکیو آجری
نکات ایمنی در زمان استفاده از باربیکیو آجری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 4 =